Zachodnia Grupa Medyczna

„Żaden z nas nie jest tak mądry jak wszyscy razem” – Ken Blanchard.

Misja

Wykorzystujemy siłę i wsparcie lokalnej społeczności i szybko pomagamy służbom medycznym dostarczając środki ochrony osobistej.

Cel

Szybkie i skoordynowane zbadanie i zaspokojenie potrzeb – środków ochrony osobistej dla służb medycznych w zachodniej Polsce.

Dlaczego powstała grupa?

Żeby skoordynowac róźne spontaniczne działania obywatelskie. Ponieważ nie ma czasu, trzeba działac szybko i skoordynowanie. Wirus jest wszędzie a największe niebezpieczeństwo jest tam, gdzie pracują służby medyczne – żołnierze pierwszej linii. Bez służb medycznych duża część z nas jest bez szans. Dlatego trzeba wymieniac się informacjami i szybko wdrażac pomysły aby ochronic medyków.

Co robimy?

  1. Zaczynamy od Pomorza Zachodniego.
  2. Zbieramy i porządkujemy informacje o potrzebach na pierwszej linii, gdzie prawdopodobieństwo zarażenia jest najwyższe.
  3. Zbieramy i porządkujemy informacje o firmach, instytucjach, osobach prywatnych i ich mozliwościach wsparcia pierwszej linii.
  4. Dokonujemy na bieżąco analizy potrzeb i możliwości oraz na bieżąco przekazujemy dostępne środków do służb medycznych.
  5. Budujemy bazę podmiotów, które juz mogą produkowac/dostarczać środki ochrony osobistej.
  6. Łączymy ze sobą ludzi i firmy w celu podjęcia natychmiastowej współpracy i szybkiego uruchomienia/zwiększenia produkcji środków ochrony osobistej.
  7. Publikujemy informacje o nowych pomysłach i sposobach działania.
  8. Testujemy nowe rozwiązania, tworzymy prototypy i wprowadzamy je szybko do produkcji.
  9. Optymalizujemy procesy produkcji aby zredukować ich negatywny wpływ na środowisko – szukamy rozwiązań, które pozwalają oszczędzać surowce i minimalizować ilość odpadów.

Grupa inicjatywna

Marek Lickendorf – koordynator medyczny
Aktywny neurochirurg w Szpitalu w Zdrojach. W Zachodniej Grupie Medycznej koordynuje współpracę ze szpitalami, testuje kolejne środki ochrony i krytycznie ocenia pomysły projektantów. Mówi jak jest na pierwszej linii. 

Tomasz Wróblewski – koordynator procesów R&D
Prowadzi Centrum Modelowania Przestrzennego w Goleniowie. Specjalizuje się w technologii 3D. W  Zachodniej Grupie Medycznej koordynuje realizację zamówień na drukarki 3D i organizuje budowę farm druku 3D. 

Łukasz Wiśniewski – koordynator procesów R&D
Informatyk w spółce PKP. Specjalizuje się w implementacji druku 3D stosowanego w medycynie diagnostycznej. W Grupie odpowiada za zarządzanie produkcja większości projektów. Pomysłodawca uruchomienia na zrzutka.pl akcji gromadzenia środków na pomoc szpitalom.  

Maciej Karpiak – główny projektant
Prowadzi pracownię Bioniki oraz  Multidyscyplinarnego Projektowania Produktów w Akademii Sztuki w Szczecinie. Office for design Maciej Karpiak w  Zachodniej  Grupie Medycznej projektuje i przygotowuje do produkcji wszystkie nasze projekty.

Artur Ślązak – nauczyciel informatycznych przedmiotów zawodowych w ZS nr 1 w   Goleniowie. Wykładowca 3D technologii przyrostowych, serwisant drukarek 3D w Centrum Modelowania Przestrzennego Goleniów. Obecnie na rzecz Zachodnie Grupy Medycznej zajmuje się adaptacjami urządzeń na potrzeby medycyny i współpracą z projektantami.

Małgorzata Miszczuk pracuje w Żegludze Szczecińskiej i Centrum Żeglarskim, gdzie pełni funkcje rzecznika prasowego. W Zachodniej Grupie Medycznej zajmuje się kontaktami  z firmami, które zgłaszają się z ofertami pomocy lub współpracy oraz kontaktami z mediami.

Magdalena Zubkiewicz pracuje w PKP S.A. Ekonomista, psycholog. Specjalizuje się w zarządzaniu placówkami służby zdrowia. Prowadzi własną działalność gospodarczą. W Zachodniej Grupie Medycznej zajmuje się kontaktami z placówkami medycznymi zgłaszającymi potrzeby w zakresie uzupełniających środków ochrony osobistej.

Janusz Kozłowski – zarządzanie wymianą informacji
Zarządza portalem Infoludek.pl. W ramach Zachodniej Grupy Medycznej zespól portalu Infoludek.pl tworzy skrypty bazodanowe i wspiera działania informacyjne. 

Radek Nagay – wsparcie wizerunkowe i marketingowe. Jest kierownikiem laboratorium Virtual Design w Centrum Przemysłów Kreatywnych, wykładowcą na Akademii Sztuki w Szczecinie i właścicielem firmy Panopticum, zaangażowanej m.in. w badania nowoczesnych technologii dla medycyny i rehabilitacji. W Zachodniej Grupie Medycznej wspiera działanie zespołu informacyjnego i dba o stronę internetową.